Bliskie spotkanie we wrocławskim Parku Popowickim w 1979 roku

We wrocławskim Parku Popowickim, 29 sierpnia 1979 roku, wieczorem (ok. godz. 16-18-tej) zaobserwowano dysk z przeźroczystą kopułą wraz z trzema istotami. Dwoje świadków widziało unoszący się ok. pół metra na ziemią obiekt, z którego wyszły dwie istoty, natomiast jedna pozostawała cały czas w środku. Jeden ze świadków, 9-cio letni wówczas chłopiec podszedł na odległość ok. 6 metrów, tym samym zbliżając się do pierwszej z istot na ok. 2 metry. Istoty ubrane były w jednoczęściowe, obcisłe, zielone kombinezony z kapturami oraz czerwonymi pasami i butami.  Istota znajdująca się bliżej unosiła się nad ziemią na wysokości ok. 50 cm nad poziomem trawy, w pozycji stojącej w charakterystycznym rozkroku, druga natomiast znajdująca się dalej od świadka, a tym samym bliżej obiektu,  wisiała z podkulonymi nogami również  na tej samej wysokości. Świadek dostrzegł, że trawa po nimi mocno falowała,  mimo  że nie było wiatru. Ponad to zauważono u pierwszej z istot, że jej krwisto-czerwone włosy   na twarzy i rękach stały dęba jak naelektryzowane. Następnie (prawdopodobnie) świadkowie uciekli, jednak zdecydowali się powrócić, gdy obiekt zaczął wznosić się w powietrze zauważono, że korpus całego obiektu zaczyna powoli zanikać, rozpływać się, a w środku jego podstawy zauważono silne, ciemne żółto-złotawe światło o kształcie rombu.  Obserwacja trwała ok. 10-iu minut.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Wygląd obiektu i istot (za: Obserwacje wehikułów UFO i...)
Data obserwacji: 29 sierpień 1979
Miejscowość: Wrocław (dolnośląskie)
Opis obiektu: Dysk z przeźroczystą kopułą wraz z trzema istotami
Czy zauważono jakieś istoty: tak
Liczba świadków: 2
Czas trwania obserwacji: ok 10 minut
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Bronisław Rzepecki - ''Bliskie Spotkania z UFO w Polsce'' - Karat 1995 r.; Jan Pająk - ''Obserwacje wehikułów UFO i urządzeń UFOnautów'' - Wellington 2007 r.

2 komentarze do “Bliskie spotkanie we wrocławskim Parku Popowickim w 1979 roku”

  1. Witaj Marku. Nie zgodzę się z Twoją adnotacją, mówiącą że: “Relacja budzi poważne wątpliwości ze względu na porażająco słaby materiał źródłowy” oraz “Podejrzenie fałszerstwa”. Rozumiem, że wydałeś taką opinię, ponieważ ten przypadek jest przytaczany w pracach Jana Pająka, który swoimi teoriami n.t. zjawiska UFO od pewnego czasu budzi sporo kontrowersji, i stąd taka Twoja ocena tego zdarzenia? Otóż spieszę poinformować, że sprawa była badana przez Wrocławski Klub Popularyzacji i Badań UFO kierowany przez Ireneusza Hurija, który swego czasu zaliczany był do czołówki polskich ufologów. Nikt w Klubie (do którego również należałem pod koniec lat 90-tych XX w.) nie posądzał świadków niniejszego CE-III o fałszerstwo etc, a zarówno Bronisław Rzepecki jak i Jan Pająk publikując w swych pracach info o tym zdarzeniu bazowali na archiwum WKPiB UFO, także żeby nie było wątpliwości, to nie Jan Pająk jest pierwotnym źródłem informacji o CE-III we Wrocławiu z 1979 roku ☺ Pozdrawiam M.S.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!