UFO nad Czeremchą 30 czerwca 1984 r.

30 czerwca 1984 r. w nadgranicznej miejscowości Czeremcha koło Bielska Podlaskiego około godziny 20:50 obserwowany był przez licznych mieszkańców obiekt, który wolno poruszał się nad stacją kolejową i osiedlem. Obiekt był koloru czerwonego. Z jego przodu widoczna była posuwająca się czerwona kula wielkości dużej piłki, a za nią pięć lub sześć światełek również czerwonych, ułożonych symetrycznie. Od obiektu docierał dźwięk, który świadkom skojarzył się z dźwiękiem jaki towarzyszy w momencie włączania syreny lub z przenikliwym gwizdem. W tym czasie inny świadek J.B. przebywał w domu, gdy w pewnej chwili w odbiorniku radiowym rozległy się trzaski i jednocześnie słychać było przeraźliwy “ostry” świst. Następnie rury kanalizacyjne i wodociągowe zaczęły rezonować i wydawać dziwne szumy. J.B słyszał to niecałą minutę po czym wyszedł z domu i napotkał sąsiadów, którzy mówili, że przed chwilą nad domem przeleciał na małej wysokości dziwny obiekt, który znikł im z oczu nad łąką, przed pobliskim lasem. Świadkowie udali się szybko w tamto miejsce, lecz dość dokładne oględziny miejsca zniknięcia obiektu nie przyniosły rezultatu. Łącznie było 10 świadków tej obserwacji, w której odnotowano zakłócenia w pracy odbiornika radiowego. Cała obserwacja trwała minutę.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 30 czerwiec 1984
Miejscowość: Czeremcha (podlaskie)
Opis obiektu: Obiekt był koloru czerwonego. Z jego przodu widoczna była posuwająca się czerwona kula wielkości dużej piłki, a za nią pięć lub sześć światełek również czerwonych, ułożonych symetrycznie. Od obiektu docierał dźwięk, który świadkom skojarzył się z dźwiękiem jaki towarzyszy w momencie włączania syreny lub z przenikliwym gwizdem
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: wielu świadków (mieszkańcy Czeremchy i okolic)
Czas trwania obserwacji: 1 minuta
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Artykuły prasowe z 1984 r./Kronika UFO 1984 (Krzysztof Piechota 1985 r.), Krzysztof Piechota, Bronisław Rzepecki - "UFO nad Polską" - Agencja Nolpress 1996 r.

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!