UFO nad Kończewicami 2 października 1987 r.

2 października 1987 r. w Kończewicach A.K. późnym wieczorem oglądała tv. Przez cały wieczór występowały zakłócenia wizji w tv. Około godz. 23:00 otworzyła okno wychodzące w kierunku zachodnim i na wprost okna dostrzegła na pogodnym i gwieździstym niebie świecącą kulę. Zaskoczona zawołała swojego męża. Obiekt był dużych rozmiarów i tkwił nieruchomo w odległości 100-200 m, na wysokości 7 stopni nad horyzontem. Kształt kuli był idealnie okrągły, a kolorem przypominała kolor lawy z wybuchającego wulkanu z wyraźnie widoczną krawędzią. Blask, który odchodził od kuli był na tyle duży, że przyćmił blask lampy jarzeniowej znajdującej się nieopodal, jednak można było patrzeć na niego bez zmrużenia oczu. Przez 10 minut świadkowie wpatrywali się w kulę, po czym boczne krawędzie kuli zaczęły równomiernie gasnąć lub schodzić się ku jej środkowi. Stan ten trwał blisko 25 min., a intensywność światła i kolor nie zmieniał się. Gdy krawędzie zetknęły się ze sobą w samym środku kuli, całość obiektu nagle znikła, jakby ktoś wyłączył żarówkę i po kuli nie pozostał żaden ślad. Wraz ze zniknięciem obiektu ustąpiły zakłócenia w odbiorniku tv.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 2 październik 1987
Miejscowość: Kończewice (uwaga: w relacji brak dokładnej informacji o województwie) (pomorskie)
Opis obiektu: Kulisty obiekt. Kształt kuli był idealnie okrągły, a kolorem przypominała kolor lawy z wybuchającego wulkanu z wyraźnie widoczną krawędzią
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji: b/d
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Krzysztof Piechota - "Ogniste kule kluczem do tajemnic NOLi (dokończenie)" - kwartalnik UFO nr 19 (3/1994)

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!