Bliskie spotkanie III typu w Gdyni 18 lipca 1943 r.

Świadkiem tego zdarzenia był Francuz, który został zmobilizowany do pracy przymusowej w Gdyni. Dnia 18 lipca 1943 roku po południu słonecznego dnia, idąc do pracy (do miasteczka obok Gdyni) wzdłuż wybrzeża morza po plaży i wydmach zauważył, że na dole wydmy, wciśnięty między trzema pagórkami z piasku stoi dziwny, płaski obiekt koloru matowego aluminium. Obiekt był jedną stroną zagłębiony w piasku. Stał bezpośrednio na piasku bez żadnych podpór. Jego kształt przypominał dwa połączone ze sobą brzegami talerze. Miał 6 m. średnicy i 2 m. wysokości,  pozbawiony był na swojej powierzchni jakichkolwiek oznaczeń, nitów, śrub itd., nie było również widać żadnego otworu wejściowego. Górna część statku wyposażona była w 4 lub 6 okienek o zaokrąglonych rogach. Ponadto górna i dolna część obiektu wyposażona była w dwa pierścienie oddzielone ciemną linią. Obok obiektu świadek zauważył przykucniętą ludzką postać, która rękoma odkopywała obiekt z piasku. Świadek stał zaskoczony i przestraszony sądząc, że natrafił na tajny niemiecki samolot, który awaryjnie lądował, gdy nagle owa postać odwróciła i wyprostowała się do niego. Była to wysoka na ok. 1,75 m. kobieta, o długich blond włosach, oczach skośnych i jasnej skórze, o wyraźnie zarysowanym biuście i szerszych biodrach. Ubrana była w ściśle przylegający do ciała strój, bez żadnych guzików, kieszeni czy emblematów,  podobny do skafandrów nurków oraz pasek z kwadratową klamrą koloru szarego. Na nogach miała buty do pół łydki, ręce gołe z długimi palcami. Kobieta odezwała się do niego w nieznanym języku ale z jej gestykulacji wynikało, że chce by pomógł jej odkopać zasypaną piaskiem część obiektu, co świadek wykonał w ciągu kilku minut.  Następnie kobieta dotknęła piersi świadka, potem zrobiła to samo dotykając swojej, wskazała palcem w niebo i dała znak by się odsunął. Świadek wszedł na szczyt wydmy i dzięki temu widział przez jedno z okienek wnętrze statku, które pozbawione było jakiejkolwiek aparatury. Kobieta położyła dłoń na klamrze paska i wówczas w dolnej części obiektu zarysowała się płyta, która odsunęła się na bok i pojawił się otwór, przez który kobieta schylając się, a następnie na czworaka weszła do środka i zatrzymała się na środku kucając. Następnie płyta powróciła na swoje miejsce, a na obiekcie nie pozostał żaden ślad po wejściu. Pojazd zaczął wibrować, ciemna linia pomiędzy pierścieniami zaczęła błyszczeć, a pierścienie zaczęły wirować w przeciwnych kierunkach. Obiekt powoli uniósł się pionowo w górę, następnie lotem poziomym w kierunku północnym odleciał z szybkością o wiele większą od prędkości współczesnych myśliwców, a świadek ruszył w dalszą drogę.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 18 lipiec 1943
Miejscowość: Gdynia (pomorskie)
Opis obiektu: Dziwny, płaski obiekt koloru matowego aluminium. Obiekt był jedną stroną zagłębiony w piasku. Stał bezpośrednio na piasku bez żadnych podpór. Jego kształt przypominał dwa połączone ze sobą brzegami talerze. Miał 6 m. średnicy i 2 m. wysokości,  pozbawiony był na swojej powierzchni jakichkolwiek oznaczeń, nitów, śrub itd., nie było również widać żadnego otworu wejściowego. Górna część statku wyposażona była w 4 lub 6 okienek o zaokrąglonych rogach. Ponadto górna i dolna część obiektu wyposażona była w dwa pierścienie oddzielone ciemną linią
Czy zauważono jakieś istoty: tak
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji: kilkanaście minut
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Jean Sider - "Bliskie Spotkania Trzeciego Rodzaju przed 1947" - Sfinks nr 7/1991 r.; Bronisław Rzepecki - "Zachodnie źródła obserwacji NOLi w Polsce" - kwartalnik UFO nr 9 (1/1992); Bronisław Rzepecki - "Bliskie Spotkania z UFO w Polsce" - Karat 1995 r.; Bronisław Rzepecki - "Listy do redakcji" - kwartalnik UFO nr 25 (1/1996); Robert K. Leśniakiewicz - "UFO nad Granicą" - Czas UFO nr specjalny, jesień 2000 r.; Robert K. Leśniakiewicz/Milos Jesensky - "Kryptonim Wunderland" - WIS 2001 r.; Piotr Cielebiaś - "Polska: CE-3 po dawnemu" - www.infra.org art. z dnia 04.10.2010 r.

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!