UFO nad Lublinem 31 lipca 1991

31 lipca 1991 r. w Lublinie R.J. wybrał się wieczorem na spacer w celu wypróbowania nowo zakupionego aparatu fotograficznego. Wrócił do domu ok. godz. 20. Stojąc przy regale włączył przenośne radio i szukał odpowiedniej stacji, gdy nagle w radiu pojawiły się trzaski, które następowały po sobie w regularnych odstępach czasu wynoszących ok. 3 sekundy, a potem coraz częściej, aż do pojawienia się ciągłego trzasku. Zirytowany tym wyłączył i odstawił radio na regał, ale jego uwagę zwróciło przeciągłe drżenie szyb. Chcąc sprawdzić co jest jego przyczyną wyjrzał przez okno i ujrzał nad 5-kondygnacyjnym blokiem, na tle nieba ciemny, matowy obiekt będący lekko pochylony w stosunku do powierzchni ziemi, od którego dochodził przeciągły dźwięk o niskich tonach, przypominający z oddali odgłos pracy silników samolotu. Nie zastanawiając się ani chwili chwycił za aparat i zmienił na dogodniejsze miejsce obserwacji. Obiekt leciał dość szybko w prostej linii i stopniowo oddalał się. W pewnej chwili zatrzymał się nad stojącym w oddali wysokim budynkiem mieszkalnym. Obiekt zawisł tam nieruchomo na dwie sekundy po czym ruszył zbliżając się w kierunku świadka. Świadek w tym momencie wykonał zdjęcie obiektu. W międzyczasie obiekt przemieszczał się w linii prostej, zatrzymał się na chwilę po czym wzniósł się i zaczął oddalać się, by po 2-3 sekundach zniknąć za dachem pobliskiego kina. Ekspertyza fachowców potwierdziła autentyczność zdjęcia wykonanego przez R.J. Wykluczono fotomontaż oraz naturalne bądź celowe uszkodzenie emulsji błony fotograficznej.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Zdjęcie obiektu (za: kwartalnik UFO nr 15 (3/1993)
Data obserwacji: 31 lipiec 1991
Miejscowość: Lublin (lubelskie)
Opis obiektu: Ciemny, matowy obiekt będący lekko pochylony w stosunku do powierzchni ziemi, od którego dochodził przeciągły dźwięk o niskich tonach, przypominający z oddali odgłos pracy silników samolotu
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji: kilka minut
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: "UFO nad Lublinem" - Nieznany Świat nr 10 (12)/1991, - "To był NOL" - Nieznany Świat 11/1992, Krzysztof Piechota, Marek Młynarski - "UFO nad Lublinem" - kwartalnik UFO nr 15 (3/1993)

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!