UFO nad Poznaniem 3 czerwca 1982 r.

3 czerwca 1982 roku O.M. oglądała film w tv. Po godz. 20 zaczęły się zakłócenia w odbiorze tv, które polegały na kilku-kilkunastosekundowych zanikach obrazu przy normalnym dźwięku. Około godz. 21:30 na tle normalnego obrazu zaczęły pojawiać się poziome kreski, gasł obraz, a na ekranie widać było tylko białe kreski i w tej sytuacji świadek postanowiła ok. godz. 22 wyłączyć tv. Prawdopodobnie zakłócenia te miały związek z obserwacją jakiej O.M. dokonała kilka minut później. Około godz. 22:30 świadek leżąc z zamkniętymi oczyma odczuła na sobie padające z zewnątrz światło. Podbiegła do okna i na tle ciemnego nieba zobaczyła w kierunku wschodnim większy od tarczy księżyca jaskrawo świecący, okrągły i pulsujący obiekt, który świecił bardzo intensywnym światłem barwy amarantowej. Świadek obserwowała obiekt ok. jednej minuty, gdy ten nagle ruszył z miejsca i zaczął się przesuwać w kierunku północnym, nadal pulsował i w pewnym momencie gwałtownie zmienił kierunek lotu o 90 stopni i zniknął lub zgasł.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 3 czerwiec 1982
Miejscowość: Poznań (wielkopolskie)
Opis obiektu: Większy od tarczy księżyca jaskrawo świecący, okrągły i pulsujący obiekt, który świecił bardzo intensywnym światłem barwy amarantowej. W pewnym momencie obiekt nagle ruszył z miejsca i zaczął się przesuwać w kierunku północnym, nadal pulsował i w pewnym momencie gwałtownie zmienił kierunek lotu o 90 stopni i zniknął lub zgasł
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji:
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Krzysztof Piechota - "Spotkania Dalekie - Spotkania Bliskie: Fotografują nas?" - Skrzydlata Polska nr 27/1985, Krzysztof Piechota - "Zjawiska świetlne- zwykła cecha NOLi" - kwartalnik UFO nr 17 (1/1994)

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!