UFO nad Gliwicami 10 grudnia 1979 r.

Świadkami tego zdarzenia było troje mieszkańców szkolnego internatu. 10 grudnia 1979 roku między godziną 4 a 5 przez okno internatu obserwowany był duży obiekt o kształcie półksiężyca w poziomie, który wyłonił się za chmur i zawisł nad szkołą. Obiekt świecił bardzo jaskrawym, jasnoniebieskim światłem, którego blask zmieniał się co 8-10 sekund. Początkowo obiekt widziany był przez jednego świadka R.M., który po ok. minucie obserwacji obudził swoich dwóch kolegów z pokoju. Cała trójka trochę się bała i wkrótce dwóch kolegów położyło się nadal spać. Kiedy R.M. otworzył okno obiekt zaokrąglił się i wisiał nieruchomo w miejscu, a jego światło odbijało się w chmurach. Obiekt nagle ruszył i w ciągu paru sekund skrył się za chmurami.

Łącznie obiekt obserwowany przez R.M. był przez blisko pół godziny. Następnie postanowił iść nadal spać. Gdy rano wstał z łóżka zrobiło mu się ciemno przed oczami, piekły go i łzawiły spojówki. Następnie świadek zmuszony był skorzystać z pomocy lekarskiej, gdzie stwierdzono ostre, obustronne zapalenie spojówek.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Wygląd obiektu (za: UFO nad Polską)
Data obserwacji: 10 grudzień 1979
Miejscowość: Gliwice (śląskie)
Opis obiektu: Duży obiekt o kształcie półksiężyca w poziomie, świecił bardzo jaskrawym, jasnoniebieskim światłem, którego blask zmieniał się co 8-10 sekund
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: 3
Czas trwania obserwacji: ok. pół godziny
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Artykuły prasowe z 1979 r./Kronika UFO 1979 (Krzysztof Piechota 1980 r.)

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!