Bliskie spotkanie w Ujeździe we wrześniu 1926 lub 1927 roku

Świadkiem tego zdarzenia była 12-13 letnia wówczas dziewczynka, która we wrześniu 1926 lub 1927 roku ok. godz. 15-tej wyszła na łąkę napaść trzy krowy.  Będąc między miejscowościami Brzezie i Ujazd, w pewnym momencie krowy pociągły ją za łańcuch, co spowodowało odwrócenie się w stronę miejscowości Ujazd. Wtedy ujrzała w odległości ok. 200 metrów, trzy koliste obiekty  o średnicy ok. 3 m, koloru szarego stojące lub unoszące się tuż nad ziemią. Każdy z nich miał pionową, czarną linię, co sprawiało wrażenie otwartego obiektu. Obiekty stały w jednej linii, blisko siebie w odległości ok. 1-2 m. od siebie. Przed każdym z obiektów stała jedna istota o wzroście ok. 1 – 1,20 m. w odległości ok. 2-3 m. przed obiektem. Ich wysokość była równa połowie wysokości obiektu. Istoty nie poruszały się, ręce miały opuszczone wzdłuż ciała, były podobne do ludzi, tylko mniejsze, ubrane w ciemnozielone ”mundury”, przepasane w pasach ”sznurkiem”. Nie było słychać żadnych dźwięków, nie stwierdzono również oddziaływania zjawiska na świadka i zwierzęta. Obserwacja trwała Ok. 3-5 minut, lecz wystraszona widokiem dziewczynka zaczęła ciągnąc krowy w stronę domu w Brzeziu, po pewnym czasie oglądnęła się za siebie ale nic już nie było widać z powodu warunków terenowych.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 1926
Miejscowość: Ujazd (małopolskie)
Opis obiektu: Trzy koliste obiekty  o średnicy ok. 3 m, koloru szarego stojące lub unoszące się tuż nad ziemią. Każdy z nich miał pionową, czarną linię, co sprawiało wrażenie otwartego obiektu. Obiekty stały w jednej linii, blisko siebie w odległości ok. 1-2 m. od siebie. Przed każdym z obiektów stała jedna istota o wzroście ok. 1 - 1,20 m. w odległości ok. 2-3 m. przed obiektem. Ich wysokość była równa połowie wysokości obiektu
Czy zauważono jakieś istoty: tak
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji: 3-5 minut
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Bronisław Rzepecki - "Obserwacje NOLi w skali światowej-Suplement" - kwartalnik "UFO" nr 10 (2/1992); Bronisław Rzepecki - "Bliskie Spotkania z UFO w Polsce" - Karat 1995 r.; Krzysztof Piechota/Bronisław Rzepecki - "UFO nad Polską" - Agencja Nolpress 1996 r.; Piotr Cielebiaś - "Polska: CE-3 po dawnemu" - www.infra.org.pl art. z dnia 04.10.2010 r.

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!