Upadek UFO do basenu portowego w Gdyni

21 stycznia 1959 roku ok. godz. 5-6 rano kilka osób, głównie pracowników portu oraz pracujących na statkach, widziało przelot kolistego lub półkolistego obiektu, a następnie jego upadek do morza do basenu portowego w Gdyni. Obiekt był koloru pomarańczowego z brzegami zabarwionymi na różowo, ciągnął za sobą krótką, rozgałęzioną, ognistą smugę. Od obiektu dochodził krótki dźwięk przypominający zgrzyt, jaki powstaje n. p. na skutek silnego tarcia o siebie dwóch metali. Po uderzeniu obiektu w wodę wytrysła ona na wysokość ok. 1,5 m. Kilka dni później strażnicy portowi znaleźli na plaży czołgającą, wyczerpaną z sił istotę. Miała ona prawdopodobnie spaloną część twarzy i włosy, i mówiła w nieznanym języku. Ubrana była w jednoczęściowy kostium nie przypominający znanych nam materiałów, wykonany raczej z cienkiego metalu. Różniła się od nas liczbą palców u rąk i nóg. Istotę zabrano na obserwację do szpitala w Gdyni. Kombinezon istoty, który wykonany był z wyjątkowo twardego metalu, udało się zdjąć dopiero przy pomocy nożyc metalowych. Zdjęto także bransoletką z nadgarstka tej istoty, która zaraz potem zmarła. Sekcja zwłok ujawniła istotne różnice w rozmieszczeniu organów wewnętrznych, oraz systemu krążeniowego, który został opisany jako spirala dookoła ciała. Następnie nieoczekiwanie szpital został zabezpieczony przez władze, w drzwiach postawiono straż, pojawiła się również ciężarówka wyposażona w chłodzący, dokładnie strzeżony kontener. Później ciężarówka ze swym ładunkiem odjechała prawdopodobnie do Instytutu badawczego w Moskwie.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Rys. wyk. przez świadków (za Ukryta prawda. Katastrofy NOL)
Data obserwacji: 21 styczeń 1959
Miejscowość: Gdynia (pomorskie)
Opis obiektu: Obiekt był koloru pomarańczowego z brzegami zabarwionymi na różowo, ciągnął za sobą krótką, rozgałęzioną, ognistą smugę. Od obiektu dochodził krótki dźwięk przypominający zgrzyt, jaki powstaje n. p. na skutek silnego tarcia o siebie dwóch metali.
Czy zauważono jakieś istoty: tak
Liczba świadków: 5-6
Czas trwania obserwacji: ?
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Krzysztof Piechota - ''Kronika UFO 1947-1978'' - 1987 r.; Bronisław Rzepecki - ''Bliskie Spotkania z UFO w Polsce'' - Karat 1995 r.; Bronisław Rzepecki - ''Incydent Gdyński'' - Wizje Peryferyjne nr 6 (1/1997); Dorota Abramowicz/Roman Warszewski - ''Gdynia-Polskie Roswell?'' - Nieznany Świat 10/1997 r.; Anton Anfałow/Bronisław Rzepecki - "Ukryta prawda: Katastrofy NOL'' - Czas UFO nr specjalny, zima 1999 r.; Robert K. Leśniakiewicz - ''UFO nad Granicą" - Czas UFO nr. specjalny, jesień 2000 r.; Robert K. Leśniakiewicz/Milos Jesensky - "Kryptonim Wunderland'' – WIS 2001

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!