Bliskie spotkanie w Starych Juchach w 2001 roku

Zdarzenie zaczęło się od uderzenia “czegoś” w dach domu świadka i reakcji psów będących na podwórzu, które przez 5 następnych minut gwałtownie szczekały i wyły. Właścicielka domu wyszła na taras i zauważyła nad wierzchołkami drzew dwa, jasne, okrągłe światła, które należały do większego, ciemnego obiektu. Obiekt unosił się 10-20 m nad ziemią i co jakiś czas wypuszczał w kierunku ziemi wąski promień jasno-żółtego światła. Gdy odruchowo spojrzała na drugą stronę jeziora zobaczyła drugi obiekt bardzo dużych rozmiarów, który unosił ok. 200 m od świadka i dwa metry nad wodą. Zaraz potem oba obiekty zaczęły się   bardzo powoli oddalać.  W międzyczasie świadek zawołała Ukraińca, pracującego u niej w domu i zaczęła latarką dawać sygnały świetlne w  kierunku obiektów. Po czym oba obiekty zaczęły przybliżać się i większy obiekt zatrzymał się bezdźwięcznie w odległości ok. 100 m od świadków. Był to okrągły, płaski z dołu i góry, obiekt, który posiadał duże, biało-szare, matowe, okna, z których emanowało blado-niebieskie światło. Spód obiektu miał metaliczny kolor, i znajdowały się na nim jasno-niebieskie światła tworzące okrąg. W pewnej chwili z prawej strony obiektu wystrzelił żółty promień światła, który uformował okrąg na ziemi, na którym pojawiła się ciemna postać. Sięgała ona na wysokość 1,5-2 m i przypominała wyglądem postaci  znane z relacji obserwacji “nocnych gości”. Po 30 sekundach znikła w momencie zgaśnięcia światła. Sytuacja powtórzyła się dwukrotnie. Pojawienie się istoty spowodowało ucieczkę Ukraińca do  domu. W tym czasie sąsiedzi zaczęli wjeżdżać na posesję domu, po których w międzyczasie świadek zadzwoniła i musiała przerwać obserwację żeby ich wpuścić. Gdy wyszli wszyscy na taras obiekty oddaliły się już na północny-wschód. Do ok. godz. 22:00 widoczny był mniejszy obiekt, który oddalił się na znaczną odległość oraz widoczna była niebiesko-srebrzysta poświata, która widniała nad lasem, w miejscu gdzie zniknął większy obiekt. Po czym świadek położyła się spać.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Wygląd obiektów oraz postaci (za: Spotkania z Nieznanym)
Data obserwacji: 11 marzec 2001
Miejscowość: Stare Juchy (warmińsko-mazurskie)
Opis obiektu: Okrągły, płaski z dołu i góry, obiekt, który posiadał duże, biało-szare, matowe, okna, z których emanowało blado-niebieskie światło. Spód obiektu miał metaliczny kolor, i znajdowały się na nim jasno-niebieskie światła tworzące okrąg
Czy zauważono jakieś istoty: tak
Liczba świadków: 2
Czas trwania obserwacji: ?
Źródło: Opracował Marcin Stachurski. Na podstawie: Arkadiusz Miazga - "Spotkanie z UFO nad jeziorem" - kwartalnik UFO nr 55 (3/2003); Arkadiusz Miazga - "Bliskie Spotkanie z UFO w Starych Juchach" - www.arekmiazga.blogspot.com art. z dnia 08.05.2015 r.

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!