Niezidentyfikowane obiekty świetlne w formacji trójkąta nad Sosnowcem 29 czerwca 2021 r.

29 czerwca 2021 roku ok. godziny 00:38 jeden ze słuchaczy Radia Paranormalium zaobserwował dziwne zjawisko na niebie nad Sosnowcem w dzielnicy Niwka.

Przed północą postanowił wybrać się na spacer, celem zaczerpnięcia świeżego i rześkiego powietrza. Jakiś czas później zajrzał jeszcze do garażu, zlokalizowanego wraz z innymi garażami w stosunkowo słabo oświetlonym miejscu.

Gdy świadek wyszedł za ciemne garaże od strony oświetlonej ulicy, jego uwagę przykuł trójkąt bądź formacja obiektów składająca się z trzech świetlistych punktów. Jasność tych punktów słuchacz przyrównał do jasności najlepiej widocznych wówczas na niebie gwiazd, dodając przy tym, że owe obiekty mogły być nawet nieco od nich jaśniejsze.

Obserwacja obiektów trwała ok. jednej minuty, po czym obiekty jednocześnie zaczęły gasnąć – gaśnięcie trwało od 2 do 5 sekund.

Nie ma pewności, czy był to jednolity obiekt, czy też formacja składająca się z trzech osobnych obiektów – obserwacja trwała dość krótko, przez co świadek nie miał możliwości przyjrzeć się bliżej i stwierdzić, czy przestrzeń między obiektami jest czymś wypełniona czy nie. Słuchacz zwrócił ponadto uwagę na dość dużą odległość dzielącą poszczególne obiekty. Kolor punktów świetlnych słuchacz określił jako “taki sam jak gwiazd”.

Kilka minut później, w tej samej części nieba, jednak w pewnym oddaleniu na północny wschód, świadek dostrzegł kilka krótkotrwałych błysków – “tak jakby nagle pojawiła się i zniknęła jasna gwiazda”.

Pogoda tej nocy była bardzo dobra, nieba nie przykrywały żadne chmury.

Opis załączników (jeśli są, będą zaprezentowane pod treścią relacji):
Data obserwacji: 29 czerwiec 2021
Miejscowość: Sosnowiec (śląskie)
Opis obiektu: Trzy obiekty świetlne w formacji trójkąta. Trudno powiedzieć, czy tworzyły one jednolity obiekt, czy też były osobnymi obiektami. Po ok. 1 minucie obserwacji obiekty zaczęły jednocześnie zanikać, gaśnięcie trwało ok. 2-5 sekund
Czy zauważono jakieś istoty: nie
Liczba świadków: 1
Czas trwania obserwacji: ok. 1 minuty
Źródło:

Dodaj komentarz

Leave the field below empty!